Időpont
Dátum: 2017.11.17.
09:00 - 14:00
Helyszín
Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar
Kategóriák
Találjon ki a fémmentes fogpótlások dzsungeléből!
Az indikációtól a beragasztásig minden lépésről naprakész információkat kaphat Magyarország egyik legfelkészültebb és leggyakorlatiasabb előadójától,
Dr. Götz Gergelytől.
Nagysikerű, teltházas előadás sorozatunkat most Nyíregyházán folytatjuk.
Ezen a kurzusunkon feleleveníthetik a kavitás preparálásának irányelveit, illetve az elkészült preparátum lemintázásának eszközeit, technikáját.
Segítséget kapnak a megfelelő anyag kiválasztásában: teljes kerámia, prés kerámia, cirkon, lítium diszilikát vagy kompozit?
Mikor melyik a legmegfelelőbb? Előnyök-hátrányok.
M
egkérdeztük Dr.Götz Gergelyt, ő miért tartja fontosnak ezt a témát?
“A korábbi évekhez képest napjainkban azt mondhatjuk, hogy információ dömpingben élünk. A hagyományos írott sajtón, a képes fogászati magazinokon kívül már az interneten is tájékozódhatunk a fogászat legújabb innovációiról, az új anyagokról és az új technológiákról.
Azonban ezek a hírek már nem csak számunkra, hanem a pácienseink számára is többnyire hozzáférhetővé váltak. Egyre gyakrabban találkozunk “felkészült” pácienssel, aki konkrét elvárásokkal érkezik a rendelőnkbe.
Tisztában kell lennünk a lehetőségeinkkel és nem engedhetjük meg, hogy zavarba hozzon bennünket a páciensünk. Ahhoz, hogy adekvát kezelést tudjunk nyújtani, feltétlenül szükséges a rengeteg anyag és módszer között eligazodni, szükséges ismerni az indikációkat, a kontraindikációkat, az egyes módszerek és anyagok előnyeit és hátrányait.
Bízom benne, hogy a továbbképzés során sikerül mindezt a helyére tenni.”
Hogy ez mennyire sikeres vállakozás, azt egy korábbi továbbképzés után az egyik résztvevő fogalmazta meg frappánsan:
”Dr. Götz Gergely előadása nagyon tetszett, mert véleményem szerint kellőképpen gyakorlatias, és külön kiemelném, hogy a hétköznapi praxis valóságát igyekezett szemléltetni. Az előadás részletesen bemutatta a témakört. Az esetekről készült fotók nagyon tanulságosak voltak, ezekből nagyon sokat lehet tanulni!
Már az egész megközelítés eleve szimpatikus volt. A „tudományoskodást” az ember próbálja követni, de sajnos annak nagy részét nem tudja megvalósítani a hétköznapi gyakorlatban. Nekem külön tetszett a tapasztalati megközelítés, az előadás ebből a szempontból nagyon hasznos volt, mert a gyakorló fogorvosoknak véleményem szerint a mindennapi praxisban felhasználható információkra van szükségük…”
Ne hagyja ki a lehetőséget Ön sem!
Regisztráljon az alábbi elérhetőségeken:
Magyar Krisztina +36 30 499 20 20
Dandé Richárd +36 30 274 55 51